Turiningas savaitgalis „Pilietiškumo ugdymo akademijos“ savanorių dirbtuvėse

Neseniai vykęs Lietuvos galios renginys Prezidentūroje VšĮ Pilietiškumo ugdymo steigėją su komanda įkvėpė dar didesniems darbams. Besiplečiantis talentingų ir ypač pilietiškų savanorių būrys iš skirtingų Lietuvos kampelių susitiko susipažinti, pabendrauti gyvai, formuoti komandą, kurti tradicijas ir aptarti artėjančius renginius, pasiskirstyti atsakomybėmis bei pasidalinti idėjomis, kurti strategiją kaip efektyviai įgyvendinti išsikeltus tikslus. Buvo aptarti iššūkiai, su kuriais susiduria visos organizacijos veikiančios savanoriškais pagrindais ir numatytos priemonės kaip juos įveikti.

Visi džiaugėsi gražia idėja ir suburta komanda jai įgyvendinti. Savanoriai dėkojo iniciatorei už bendrystę, už siekį efektyviai valdyti dar visai jauną organizaciją pagal visus kokybės vadybos principus, už nepatogius klausimus ir norą juos spręsti. Už gilinimąsi į kiekvieną asmenybę ir įtraukimą, už toleranciją ir norą, kad visi jaustųsi gerai. Organizacijos steigėja dėstė savanorių nuveiktus darbus ir didžiavosi jų pilietiškumu. Renginio metu buvo pristatyta Pilietinio pasipriešinimo strategija ir jos įgyvendinimo priemonių planas. Metų eigoje užsimezgė graži draugystė su VšĮ Žmogaus psichologijos institutu, todėl dirbtuvėse svečiavosi itin pilietiška savanorė gydytoja psichoterapeutė Nida Silienė, kuri skaitė paskaitą apie meilę sau ir kitam, apie emocinius poreikius ir komandos formavimo iššūkius. Pilietiškumo ugdymo akademijos steigėja Jolita Kuncaitienė dėkojo Žmogaus psichologijos instituto – bendruomenės savanorei gydytojai psichoterapeutei už skirtą laiką paskaitai apie emocinį intelektą ir prasmingas įžvalgas apie žmogaus jausmus, poreikius bei emocijas.

Šiais laikais, kai ypač daug tuščio turinio, labai svarbu sąmoningumas, kritinis mąstymas ir mokslu grįsti dalykai. Daktarė Auksė Petruškevičiūtė dalinosi patirtimi apie neformalų švietimą, mokymo programas, kvalifikacijų suteikimą ir džiaugėsi, kad savanoriai orientuojasi į kokybę. Savanorių tikslas kurti įdomių, aktualių mokymų turinį per patyrimus, organizuoti kokybiškas patyrimines nuotykių ir pilietiškumo stovyklas, ieškoti naujų būdų ir galimybių skleisti pilietiškumo idėjas, suformuoti motyvuotą profesionalių ir pilietiškų žmonių komandą, kurti prasmingas veiklas ir turiningą laisvalaikį, erdvę saviraiškai ir bendrystei.

Renginio metu buvo įteikta parama, kurią suorganizavo Artūras Proskuriakovas išgirdęs, kad aktyviausia savanorė, septyniolikmetė, dėl sudėtingos socialinės padėties iki šiol neturi asmeninio kompiuterio. Kolega verslininkas, palaikydamas pilietiškumo ugdymo per emocinį intelektą idėją, Giedrius Delninkaitis padovanojo įmonės šiek tiek naudotą kompiuterį. Dovana merginai atėmė žadą ir įkvėpė dar didesniems darbams.

Už video medžiagą didžiausia padėka labiausiai stebinančiam savo energija ir pozityvu 89-erių metų Steponui Kubeckui, kuris iš savanoriškų paskatų sumontavo beveik 1000 video filmų įvairiomis temomis. Senjoras randa bendrą kalbą su visais, prisimena senus laikus ir juos su šypsena lygina. Tikras savanoriškos veiklos, pilietiškumo pavyzdys ir kitų motyvatorius. Kaip Steponas sako, jis tikrai nepavargo gyventi, o linkėjimai gyventi 100 metų nuvilia, kodėl tik tokia riba – stebisi vyras. Taigi amžiaus ribų nėra. Viskas – mūsų galvoje ir viskas – mūsų rankose.

Už renginio nuotraukas ačiū savanoriams Domantui Gibavičiui ir Tomui Januškevič. Turiningai praleistas laikas dirbtuvėse su šauniais pilietiškais žmonėmis, kuriančiais gražų mūsų visų rytojų užpildė vidine harmonija ir džiaugsmu, kad Lietuvoje tiek daug gerų žmonių, kuriems rūpi mūsų visų gerbūvis.