Pilietiškumo ugdymo akademijai – vieneri!

VšĮ Pilietiškumo ugdymo akademija žengė į antruosius savo veiklos metus. Nors ir nedidelė sukaktis, Pilietiškumo ugdymo akademijos bendruomenei ji – itin svarbi: metai nestokojo iššūkių, abejonių, kartais nusivylimų, bet buvo kupini idėjų, gerumo ir tikėjimo.

Minėdama pirmąjį gimtadienį, Pilietiškumo ugdymo akademijos komanda prisiminė drauge nueitą kelią – nuo svarbiausių iki smulkiausių įvykių jį savo ataskaitoje apžvelgė šios nevyriausybinės organizacijos (NVO) steigėja ir iniciatorė Jolita Kuncaitienė. „Nė vienas žmogus šioje NVO nėra gavęs atlyginimo, kartais net stebina žmonių gerumas ir noras prisidėti. Įvairių sričių lektoriai, sportininkai, buvę pareigūnai ir kariai, šauliai, vaikų tėveliai ir kiti pilietiški žmonės atsiliepia į mūsų prašymus, dalyvauja ir patys organizuoja prasmingus užsiėmimus,“ – sakė ji.

Šventėje buvo prisimintas VšĮ Pilietiškumo ugdymo akademijos priešaušris – entuziastų penkerių metų darbas, organizuojant atskirus renginius, kuriant trumpalaikes ir tęstines veiklos programas, susitikimų erdvę, jaukią atmosferą, formuojant įgūdžius ir tradicijas, įvertintas bendraminčių palaikymas. Dalytasi įspūdžiais, kaip sukaupta patirtis skatino veikti ir lėmė naujus sprendimus, išauginusius stabilią organizaciją su misija ugdyti pilietišką žmogų.

Pilietiškumo ugdymo akademijos metukų sukakties minėjimas buvo dar viena proga prisiminti organizacijos tikslus ir kultūrą, aptarti ateities planus, pasidalyti mokymosi, kūrybos ar darbų įspūdžiais, akis į akį pasimatyti ir vieni kitiems padėkoti, sulaukti malonių žmonių sveikinimų. Nesustoti kurti, augti ir tobulėti, mažais žingsneliais įveikti didelius atstumus ir niekada nepasiduoti linkėjo Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo pirmininkas Vladimiras Banelis, žurnalistė, VDU profesorė Audronė Nugaraitė ir kunigas Algirdas Toliatas, savo sveikinime dar akcentavęs, kad stipri komanda yra ta, kuri, kartu praėjusi ugnį ir vandenį, vis tiek lieka kartu. Šiuos viltingus A. Toliato žodžius dar labiau sustiprino J. Kuncaitienės padėka visiems už gerus atsiliepimus, už palaikymą, už kiekvieno – savanorio ir bendraminčio – indėlį į organizaciją, už vaikų ir jų tėvelių norą būti kartu.

Kaip ir įprasta per šventes, Pilietiškumo ugdymo akademijos komanda pirmuosius savo veiklos metus paminėjo bendraudami, linksmindamiesi žaisdami komandos formavimo žaidimus ir vaišindamiesi vardiniu gimtadienio tortu.

Loreta Tumalavičienė