2021 | Vasaros stovykloje – pasieniečio profesijos subtilybės

DSC_7023

Kaip pasieniečiai pradėjo savo veiklą ir tapo savo srities profesionalais? Kas buvo pirmieji jų vedliai profesijos pasirinkimo labirintuose? Ar galime mokytis iš kitų? Tokių istorijų norisi klausytis. Ypač suvokus, kaip sunku yra atrasti savo svajonių sritį. Darbą, kurio lauktum ir kuris padėtų auginti laimę.

Vilniaus pasienio rinktinė kalbino keletą buvusių ilgamečių rinktinės Jaunojo pasieniečio būrelio narių. Ana Barsakaitė – pasieniečių stovykloje dalyvavo dvejus metus iš eilės – vienoje kaip dalyvė, kitoje – kaip viena iš savanorių vadovių, tuomet su ugnele akyse pasakojusi stovyklautojams, ką teko patirti studijuojant ir kokius pirmuosius įspūdžius patyrė darbe. Ernestas Sakavičius – visose šešerių metų stovyklose, o po pastarosios šiemet – pretenduoja stoti į Pasieniečių mokyklą įgyti profesijos.

Ana Barsakaitė, 21 metai, VSAT Vilniaus pasienio rinktinės Lavoriškių pasienio užkardos vyresnioji pasienietė (ilgametė Jaunojo pasieniečio būrelio narė):

Kada baigėte mokyklą? Kaip rinkotės studijas? Kas turėjo įtakos renkantis specialybę? Mokyklą baigiau daugiau nei prieš dvejus metus. Tuo metu dar nelabai įsivaizdavau, kur ir ką norėčiau studijuoti ir kokios profesijos atstove norėčiau būti. Aišku, visi mes renkamės specialybę pagal perspektyvas gauti darbą ateityje, darbo specifiką ir užmokestį, bet, mano manymu, svarbiausia, kad darbas būtų ir malonus, ir atitiktų polinkius. Manyčiau, dirbdamas mėgstamą darbą, iššūkius – lengvesnius ir sunkesnius momentus – priimi lengviau.

Kodėl pasirinkote pasieniečio profesiją? Vidurinėje neįsivaizdavau savęs kaip pasieniečio profesijos atstovės, kaip pareigūnės, tačiau man padėjo apsispręsti tėvų patarimas, taip pat draugė, papasakojusi apie pasieniečio profesiją ir vykstantį Jaunojo pasieniečio būrelį… Pirmosios profesijos paieškos juk vyksta dar vaikystėje, kuomet bandome įvairius būrelius. Nuo to prasidėjo mano kelias link VSAT pareigūno statuso.

Jūsų hobis. Kaip leidžiate laisvalaikį? Laisvalaikiu susitinku su šeima, draugais, keliauju, būnu gamtoje.

Ką patartumėte jaunimui, norinčiam rinktis pasieniečio profesiją? Patarčiau sukaupti savyje daug kantrybės, ištvermės ir niekada nenuleisti rankų, nes visos pastangos tikrai yra pasieniečio profesijos vertos ir bus įvertintos.

Kaip manote, kokių savybių žmonės galėtų rinktis šią profesiją? Šios profesijos atstovai turėtų būti tvirto charakterio, nebijoti iššūkių ir darbo krūvio, ypač susidarius valstybės lygio ekstremaliajai situacijai. Be jokios abejonės, pareigūnas turėtų būti žmogiškas, mandagus ir draugiškas.

Ko palinkėtumėte būsimiems pasieniečiams? Būsimiems pasieniečiams palinkėčiau lengvų mokslų, naujų patirčių ir pozityvių emocijų tarnaujant Tėvynei!

Ernestas Sakavičius, 19 metų, būsimasis Pasieniečių mokyklos kursantas, ilgametis Jaunojo pasieniečio būrelio narys:

Kaip sekėsi mokytis mokykloje? Kada supratote, ką norėsite veikti ateityje? Mokykloje mokiausi vidutiniškai. Vienuoliktoje ir dvyliktoje klasėje mokiausi normaliai, „padoriai“, darydavau tiek, kiek užduodavo mokykloje, todėl galvojau, jog svarbiausia gauti atestato pažymėjimą.

Kodėl pasirinkote pasieniečio profesiją? Iš pradžių, kaip sakė Jaunojo pasieniečio būrelio vadovė Jolita Kuncaitienė – atėjau dėl ,,bajerio” (aut. pastaba – jaunimo žargonas – juokelio, pokšto). Tačiau po 6 metų, dalyvaujant įvairiose organizuotose jaunojo pasieniečio būrelio veiklose supratau, kad pasirinkus šią profesiją, laukia ekstremalus bei įdomus darbas. Kadangi esu dinamiškas, energingas, tai ir tapau suinteresuotas šia profesija.

Tavo hobis. Kaip leidi laisvalaikį? Laisvalaikį leidžiu skirtingai nuo kitų bendraamžių – dažniausiai dirbu, kadangi turiu laisvą grafiką, dirbu kada tik galiu, o šiaip, mano poilsis ir hobis – žvejyba.

Ką patartum jaunimui, norinčiam rinktis pasieniečio profesiją? Patarčiau ,,netempti” daug laiko, nepraleisti galimybės tarnauti valstybei ir, jei tik yra noras, užsidegimas, stoti į Pasieniečių mokyklą, nes darbas ne tik įdomus, bet ir garbingas.

Kaip manote, kokių savybių žmonės galėtų rinktis šią profesiją?  Geros fizinės būklės, ryžtingi ir ištvermingi.

Tikimąsi, kad šių jaunuolių patirtis bus puikus pavyzdys visiems stovyklavusiems ir ateityje sulauksime ir kitų Jaunojo pasieniečio būrelio narių pasieniečių gretose. Juk šaunūs pavyzdžiai įkvepia.

Interviu autorė – Dovilė Sabaliauskienė, VSAT Vilniaus pasienio rinktinės viešųjų ryšių specialistė // Nuotraukos iš VSAT archyvo