Įsibėgėja išgyvenimo ekstremaliomis sąlygomis mokymai
Įsibėgėja išgyvenimo ekstremaliomis sąlygomis mokymai
VšĮ Pilietiškumo ugdymo akademija ėmėsi naujo projekto – išgyvenimo ekstremaliomis sąlygomis mokymų įvairaus amžiaus ir interesų auditorijoms. Šią iniciatyvą paskatino keleto organizacijų, susipažinusių su Pilietiškumo ugdymo akademijos veikla, prašymai suteikti žinių apie išgyvenimą patyrus priešo invaziją – tik kovo mėnesį yra numatyti penki susitikimai su brandaus amžiaus auditorijomis.
Pirmuosius tokio tipo mokymus Pilietiškumo ugdymo akademija surengė šių metų kovo mėnesį AB „Grigeo“ ir UAB „Grigeo Packaging“ darbuotojams, kurią sudaro arti 300 dalyvių. Išgyvenimo kurso mokymus vedė Pilietiškumo ugdymo akademijos bendražygis ir lektorius, atsargos majoras Albertas Daugirdas.
Susitikimo tikslas buvo suteikti informacijos apie galimos priešo invazijos požymius, pasirengimą ją pasitikti ir išlikimą karinio konflikto aplinkoje, duoti praktinių patarimų, leisiančių pasirūpinti savo ir artimųjų sveikata ir gyvybe ekstremalioje situacijoje.
A. Daugirdo pasirinkta mokymų taktika remtis realiais pavyzdžiais ir vaizdo medžiaga pasiteisino – lektoriaus atsineštos išgyvenimui ekstremaliose sąlygose būtinos priemonės, demonstruotos nuotraukos, pateiktis bei videofilmas, įtaigus pasakojimas ne tik prikaustė žmonių dėmesį, bet ir privertė nuščiūti. Tačiau A. Daugirdas negąsdino auditorijos, aiškino žmonėms, kaip svarbu yra nelaimės atveju nesiblaškyti, ir patarė, jei ji nutiktų, susitelkti ties trijų punktų algoritmais – išsiaiškinti, planuoti, vykdyti, ir apibūdino veiksmus, nusprendus evakuotis iš šalies ir joje likus: kaip surinkti šeimą, kokios priemonės yra būtinos keliaujant, koks elgesys, atsižvelgiant į situaciją, būtų priimtinesnis evakuojantis ar liekant, kaip apsisaugoti nuo liepsnų, skeveldrų ar karinio ginklo smūgio bangos, kaip įsirengti saugią slėptuvę ir kuo iš anksto pasirūpinti, kad joje būtų galima kurį laiką išgyventi.
Kaip patyręs lektorius ir karininkas, A. Daugirdas vis grįždavo prie vienos esminių išgyvenimo ekstremalioje situacijoje minties – kuprinės būtiniausiems daiktams. Jis kvietė iš anksto sukomplektuoti išvykimo krepšį su išgyvenimui būtiniausiais reikmenimis ir maistu kiekvienam šeimos nariui bei sudėti jas visiems žinomoje vietoje, papildomą vežiotis automobilyje, kurio degalų bakas niekada nebūtų tuščias: „Atlikę namų darbus, apsaugosite save ir savo šeimą – būdami pasiruošę, sustiprinsite valstybę. Privalu daryti viską, kas nuo tavęs priklauso – vardan savęs, šeimos, valstybės.“