2022 | PILIETIŠKUMO UGDYMO AKADEMIJA STEIGĖJA DALYVAVO TARPTAUTINIAME ERASMUS PLIUS PROJEKTE SLOVĖNIJOJE

Pilietiškumo ugdymo akademija steigėja dalyvavo Erasmus plius (www.erasmus-plius.lt) projekto “Raising young changemakers” (liet. Jaunų pokyčių kūrėjų ugdymas) mokymuose, kurie vyko 2022 m. lapkričio 4-11 dienomis Slovėnijoje, Postoinos miestelyje.

Tai projektas, sprendžiantis jaunimo nedarbo problemą, orientuotas į jaunimo darbuotojų profesinį tobulėjimą ir kokybiško darbo su jaunimu plėtrą.

Mokymais buvo siekiama padėti skirtingų valstybių atstovams, dirbantiems su jaunimu, ugdyti savo profesines kompetencijas ir tapti produktyvesniems, kūrybiškesniems ir inovatyvesniems. Septynių šalių atstovai iš Rumunijos, Slovėnijos, Slovakijos, Ispanijos, Italijos, Latvijos ir Lietuvos buvo skatinami keistis žiniomis apie gerąją darbo su jaunimu patirtį, susijusią su verslumo skatinimu ir skaitmeninių priemonių naudojimu darbui su jaunimu.

Erasmus plius buvo puiki galimybė tobulinti kvalifikaciją, įgyti neformaliam švietimui reikalingų kompetencijų, dirbti komandoje, lavinti lyderystės ir viešojo kalbėjimo įgūdžius, anglų kalbą, plėsti iniciatyvumo ir kūrybingumo, komunikavimo, pažinimo ir mokėjimo mokytis kompetencijas, aplankyti Slovėniją bei susipažinti su kitų šalių kultūra. Į programą buvo įtraukti kultūriniai vakarai, kurių metu kiekvienos šalies atstovai pristatė savo šalį, tradicinius patiekalus ir gėrimus, organizavo proto mūšius ar net šokius. Viena diena buvo skirta ekskursijai po Slovėniją, tad pavyko aplankyti nuostabų gamtos draustinį, ilgiausią pasaulyje viešam lankymui pritaikytą – Postoinos urvą, kurio ilgis siekia net 5,3 km, o iki jų veža traukinukas, įspūdingo grožio Predjamos pilį ir Slovėnijos sostinę Liublianą.

Erasmus plius yra Europos Sąjungos rėmimo programa, suteikianti mokymosi ir tobulėjimo galimybių įvairaus amžiaus, statuso, profesijų asmenims bei galimybę įvairioms organizacijoms, įstaigoms, institucijoms įgyvendinti programos kriterijus atitinkančius projektus. Projekto partneris Lietuvoje – Inovacijų biuras (www.inovacijubiuras.lt) – organizacija, skatinanti inovacijų plėtrą, siekianti kurti inovacijoms palankią aplinką, skleisti novatoriškas idėjas, motyvuoti novatorius aktyviai veikti, formuoti novatorišką visuomenę, o Pilietiškumo ugdymo akademija – tai pilietiškų, mylinčių savo šalį savanorių komanda, organizuojanti renginius pilietiškumo ugdymo tema, prisidedanti prie visų geresnės ateities kūrimo. 

Mokymuose dalyvavusi Jolita Kuncaitienė džiaugiasi įgijusi ypač naudingos patirties tarptautinėje bendruomenėje ir tikina visas idėjas pritaikysianti dar kokybiškesniam darbui su jaunimu.

 

Jolita Kuncaitienė