2022 | Lietuvos Junior Achievement mokymai gamtoje

VšĮ Pilietiškumo ugdymo akademija drauge su „Lietuvos Junior Achievement“ organizavo mokymus, kuriuose dalyvavo Šakių „Žiburio” gimnazijos mokinės. 
 
Į projektinius Girls Go Circular 1 dienos mokymus buvo kviečiamos 8-11 klasių merginos, tad susirinko virš 20 paauglių. Visos dirbo komadose ir pasitelkdamos skaitmeninės technologijas ugdė savos verslumo kompetencijas. Lektores skatino griauti stereotipus, nes kiekviena iš mūsų gali tapti socialinių ir ekologinių pokyčių iniciatorė. 
 
Všį Pilietiškumo ugdymo akademija suteikė stovyklavietę gamtoje, Šakių „Žiburio” gimnazija sudarė sąlygas vaikams atvykti su lydinčia mokytoja bei skyrė transportą, o iš Lietuvos Junior Achievement atvyko lektores Ugnė Bagušinskaitė ir Morta Gudeliauskaitė, kurios unikaliu metodu pateikė naudingų žinių. Keli vaikinai savanoriai iš VšĮ Pilietiškumo ugdymo akademijos padėjo įrengti stovyklavietę bei pagaminti pietus ant laužo. 
Nepaisant techninių nesklandumų, interneto trukdžių, gamtos išdaigų dėl oro sąlygų – susitikimo tikslas buvo pasiektas ir viršijo lūkesčius.  Merginos dalinosi žiniomis, diskutavo apie internetinėje erdvėje tykančius pavojus, apie savęs pateikimą socialiniuose tinkluose ir priežastis kodėl šiais laikais tapo beveik visiems būtina prisistatyti internete. Jaunimo grupė analizavo ar viešoje erdvėje tikrai visada pateikiama tiesa ir mėgino prisiminti kiek laiko paprastai gražinamos nuotraukos prieš viešinant. Žygis iki stovyklavietės bekele, unikali gamta ir mokymų aplinka, pertraukų metu tinklinis, pasivaikščiojimas prie upelio, pietūs gaminti Kazano puode ant laužo ir puikus laikas vaikams paliko neišdildomus įspūdžius. 
 
Lietuvos Junior Achievement – antreprenerystės ir finansinio raštingumo ugdymo programų lyderiai, švietimo bendruomenės, verslo ir valstybės partneriai, pasaulinio Junior Achievement tinklo, antrus metus iš eilės išrinkto septintąja geriausia NVO pasaulyje, dalis.
 
VšĮ Pilietiškumo ugdymo akademija, nors tik šįmet įsteigta, turtinti jau 4 metų savanorių komandos sukarintų renginių organizavimo patirtį, bendradarbiaujanti su įvairiomis teisėsaugos institucijomis bei NVO, organizacija, kuri vis aktyviau inicijuoja pilietiškumo ir sąmoningumo kėlimo mokymus įvairiomis temomis bei skatina visus domėtis savęs tobulinimo galimybėmis.
 
Minėtos organizacijos bendradarbiauja siekdamos prisidėti prie pilietiško jaunimo ugdymo, skatinti jų kritinį mąstymą bei iniciatyvas. 

 

Straipsnį parengė Jolita Kuncaitienė