2022 | GYNYBOS IR IŠGYVENIMO MOKYMAI SU ALBERTU DAUGIRDU IR KOMANDOS FORMAVIMAS SU DIANA ŽIURLYTE

Gynybos ir išgyvenimo mokymai su Albertu Daugirdu ir komandos formavimas su Diana Žiurlyte

Liepos mėn. 28–31 dienomis Šakių rajone, Verpikų kaime įrengtoje stovyklavietėje vyko keturių dienų pilietinio pasipriešinimo, gynybos, išgyvenimo bei komandos formavimo mokymai VšĮ Pilietiškumo ugdymo akademijos bendruomenei. 

Išgyvenimo mokymus vedė Albertas Daugirdas, atsargos majoras karininkas, Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento direktoriaus patarėjas, labai įdomus ir pilietiškas žmogus, tarnavęs įvairiose misijose ne tik mūsų šalyje, bet ir užsienyje. Tai vienas iš pradininkų Lietuvoje, neformaliai organizuojančių išgyvenimo ir gynybos mokymus, vedantis paskaitas internetu ir gyvai. 

Atsargos majoras dėsto svarbiausius dalykus, aktualius visuomenei rengiantis krizinėms situacijoms: apranga ir ekipuotė, orientavimasis vietovėje be kompaso, maisto gamyba gamtoje, nukentėjusiojo apsauga nuo šilumos praradimo, mazgų rišimas, ugnies išgavimas parankinėmis priemonėmis, individualus susišildymas, individualaus ir grupinio būsto statyba gamtoje, vandens išgavimas šalto ir karšto oro sąlygomis, vandens parengimas vartojimui bei pasirengimas kariniam konfliktui ar ekstremaliai situacijai.

Mokymų kodas vadovė, lektorė, profesionali koučerė Diana Žiurlytė buvo paruošusi žaismingų pratimų, kurie padėjo VšĮ Pilietiškumo ugdymo akademijos savanoriams suformuoti komandą, įsiklausyti, išgirsti vieniems kitus, susiplanuoti veiklas ir darniai dirbti drauge. 

Taigi laikas, gyvenant keletą dienų lauko sąlygomis miško ir upelio lankoje, su puikiais lektoriais ir šaunia komanda neprailgo. Įspūdį paliko visiems produktyvus mokymasis gamtos sąlygomis, minimumas teorijos ir daugybė praktinius įgūdžius formuojančių užduočių.

 

Jolita Kuncaitienė